Rodzaje klubów dla dzieci

{SENSO FRAJDA}

 

Zajęcia sensoryczne dla dzieci i rodziców to w dużym skrócie edukacyjna zabawa, która pozwala dziecku na poznawanie świata za pomocą zmysłów dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku, równowagi i propriocepcji, 

Głównym celem zabaw sensorycznych jest optymalne wsparcie rozwoju mózgu oraz umiejętności posługiwania się zmysłami. Zajęcia sensoryczne mogą mieć też charakter terapeutyczny, dlatego są polecane przy problemach z nauką, niechęcią do aktywności fizycznej, nadpobudliwości, niewłaściwej koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz przy awersji do niektórych pokarmów i zapachów. Tym samym zabawy sensoryczne: 

 • umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie; 

 • wspomagają rozwój intelektualny, ruchowy i emocjonalno-społeczny; 

 • stymulują percepcję wzrokową i słuchową; 

 • sprzyjają rozwijaniu zdolności motorycznych; 

 • wspierają rozwój mowy i aktywizują komunikację; 

 • rozwijają kreatywność i zainteresowanie otaczającym światem. 

  Dzieci od 2 lat wraz z rodzicami. Poniedziałek 16.00-17.00

 

 

 

 

 

{slider Klub adaptacyjny|closed}

Małe dzieci są niezwykle zainteresowane otaczającym je światem i jednocześnie posiadają wielki potencjał intelektualny, dlatego nasz autorski program został stworzony tak, żeby rozbudzić ich ciekawość, poszerzyć horyzonty, powiększyć zasób słownictwa i rozwinąć umiejętność logicznego myślenia.

Tworząc przyjazną atmosferę chcemy zapewnić dzieciom wspaniałe warunki do wszechstronnego rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji.

Dodatkowym celem Klubu Adaptacyjnego jest umożliwienie "łagodnego" startu w grupie rówieśniczej oraz bezbolesnego rozstania się z rodzicami.

Zajęcia dla dzieci od 2 - 4 lat.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia w czwartek w godz. 17.00 - 18.00.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na zajęcia!

{slider Mały tancerz}

Akademia Kreatywności zachęca do wstąpienia do Klubu Małego Tancerza i wzięcia udziału w zajęciach tanecznych z elementami baletu. Taniec jest doskonałym sposobem na rozładowywanie energii Malców, pomaga też w pokonywaniu dziecięcej nieśmiałości.

Cel zajęć:

- stymulowanie oraz rozwój sprawności fizycznej, korygowanie wad i niedociągnięć fizycznych

- rozwijanie gracji, ładnego poruszania się, płynności ruchów, zręczności, wdzięku

- nauka tańca poprzez stosowanie elementów z baletu klasycznego, tańca towarzyskiego i innych.

- rozwój społeczny poprzez pracę w grupie

W Akademii wprowadzamy małych tancerzy w świat piękna i zachęcamy je do inwencji twórczej. Dzięki zabawie z muzyką maluchy uwrażliwiają się na sztukę i chętniej wyrażają swoje emocje.

* Mały Tancerz zabawa z tańcem - wtorek 16.30-17.30

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 - 6 lat

Serdecznie zapraszamy na zajęcia

 

  {slider SKOCZNE NUTKI I}

Zapraszamy na grupowe zajęcia umuzykalniające dla rodziców i dzieci do lat 4 inspirowane metodą Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju dziecka głównie za pomocą śpiewu. Wspólnie śpiewamy, rytmizujemy, bawimy się muzyką w towarzystwie różnych kolorowych niespodzianek (chusty szyfonowe, chusta klanza, instrumenty Orffa, bańki mydlane, piórka,pacynki itd.)

Dzięki wspólnemu muzykowaniu z dzieckiem, będziecie mogli dostrzec dostrzec, że rozwój artystycznych Waszych pociech jest niezwykle harmonijny. W świat miłych i przyjemnych melodii wprowadzi Was dyrygent chórów dziecięcych, nauczyciel muzyki i rytmiki - Pani Magdalena Sitkowska.

Czas trwania zajęć: 45 min

Skoczne nutki 1- piątek godz 16.30

Zapraszamy dzieci w wieku od 2 - 4 lat

 

 

  {slider SKOCZNE NUTKI II}

Zapraszamy na zajęcia muzyczne dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (4-7) mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki. Punktem wyjścia do każdych zajęć będzie piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, instrumentami perkusyjnymi, bum bum rurkami... a nade wszystko z dobrą zabawą.

Starsze dzieci zapoznają się z elementami notacji muzycznej (nuty, klucze, wartości rytmiczne), nauczą się posługiwać terminologią muzyczną. Wszystkie te umiejętności dzieci poznają poprzez zabawy i ćwiczenia przy muzyce, rozwijając swój słuch i wrażliwość muzyczną. Zajęcia zbiorowe będą też znakomitą okazją do rozwijania śmiałości, odpowiedzialności, a przede wszystkim umiejętności współpracy w grupie. W świat pięknych dźwięków wprowadzi Was dyrygent chórów dziecięcych, nauczyciel muzyki i rytmiki - Pani Magdalena Sitkowska.

Czas trwania zajęć: 60 min

Skoczne nutki 2- piątek godz 17.30

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 - 7 lat

 

 

Kontakt

 • Adres: 
  25-526 Kielce
  ul. Okrzei 47/51
  parter, wejście od podwórza
  Recepcja II p tel. 41 34 444 33
  lub tel. kom. 604 797 370
  czynna pon - sob, godz. 11 - 20

 • Godziny pracy: 
  Kreatywne przedszkole - 6.30 - 16.30

Facebook

Stosujemy politykę informacyjną dotyczącą danych osobowych oraz używamy ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zgadzam się